субота, 31 грудня 2016 р.

                                     Святкування Нового року: 17 цікавих фактів 

У наших краях одне з головних свят року -- це Новий рік. Традиції його святкування в цілому загальні для всіх. Проте, в різних країнах світу є свої особливості Нового року.   
  1. Швидше за все, ви вже поставили будинку ялинку і прикрасили її іграшками. А чи знаєте ви, коли і де з'явилася перша ялинкова іграшка? Вперше скляна кулю як новорічна прикраса з'явилася в Тюрінгії (Саксонія) в XVI столітті. Але ще кілька століть такі прикраси залишалися виключно саксонської традицією. Тільки в середині XIX століття саксонці запустили промислове виробництво ялинкових іграшок та почали продавати їх по всій Європі. Зате за цей час склодуви навчилися виготовляти не тільки кулі, але і різноманітні фігурки, дзвіночки, шишки і сердечка.

понеділок, 26 грудня 2016 р.

Чому існують пори року?

Ми знаємо, що Земля обертається навколо Сонця і одночасно вона обертається навколо своєї осі. Обертаючись навколо Сонця, вона ще крутиться, як дзига. Якби вісь Землі (уявна лінія від Північного до Південного полюса) розташовувалася під прямим кутом до орбіти Землі навколо Сонця, у нас не було б пір року, а всі дні були б однаковими. Але вісь Землі нахилена. Річ у тому, що на Землю діють різні сили:

середа, 7 грудня 2016 р.

Якщо ви коли-небудь проводили час на березі водоймища, то помічали, напевно, що в тиху погоду на воді майже немає хвиль, а в вітровий дощовий день – хвиль багато.
Хвиля – це спосіб переміщення однієї з форм енергії з одного місця на інше. Для зародження хвилі необхідна якась сила або енергія, а вітер якраз передає таку енергію воді. Тобто, хвилю створює вітер.

субота, 26 листопада 2016 р.

Для нас айсберги – це прекрасні об’єкти для вивчення і спостереження. Але для океанських кораблів вони представляють величезну небезпеку. Одна з найжахливіших морських катастроф відбулася в ніч 14 квітня 1912 року, коли «Титанік» зіткнувся з айсбергом, внаслідок чого загинуло 1513 чоловік.
Айсберг – це частина льодовика, що відкололася. Це відбувається тоді, коли льодовик рухаючись досягає моря. Край льодовика відколюється і утворюється плаваючий айсберг. Розміри айсбергів різні. Невеликі, розміром 5-10 метрів в діаметрі, моряки називають «гроулерами». Але частіше зустрічаються айсберги діаметром більше 100 метрів.

середа, 9 листопада 2016 р.

У районах таких міст, як Нью-Йорк, Лондон або Париж, немає вулканів, і навряд чи вони там з’являться в майбутньому. Проте в деяких районах земної кулі в одному місці можуть розташовуватися відразу декілька вулканів.
Тихоокеанське побережжя Центральної Америки – одне з найактивніших місць вулканічної діяльності в світі. В цьому місці розташовано більше двох третин діючих вулканів, а також багато таких, що припинили свою діяльність порівняно недавно. Все це випливає з того, що у цих місцях, земна кора дуже слабка в порівнянні з іншими районами земної кулі. А там, де є слабка ділянка земної кори, з’являється вулкан.

пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.

Українські Карпати – унікальна гірська система

 на Заході України

На території України маємо прекрасну гірську систему – українські Карпати, які займають площу приблизно 24 000 кв.км., і знаходяться на територіях Закарпатської та Івано-Франківської областей, а також частково охоплюють райони Львівської і Чернівецької областей.
Українські Карпати є частинкою єдиної гірської системи, яка має назву «Карпати». Окрім території України, ця гірська система розташовується ще в ряді інших країн: Румунії, Словаччині, Угорщині, Чехії та Польщі. Загальна протяжність становить близько 1 500 км.

пʼятниця, 7 жовтня 2016 р.

15 цікавих географічних фактів

Планета Земля сповнена дивовижних географічних і геологічних таємниць і парадоксальностей. Насправді їх настільки багато, що ми навряд чи зможемо розкрити всі секрети, які таїть природа. Ось найбільш незвичайні і деколи дивні факти, стосуються географії, геології і землі.


1. Найкоротша назва місцевості


Найкоротшою назвою місцевості є «?» - назва маленького села, яке розташовано  у Швеції і Норвегії. У скандинавському мовою «?» означає «річка».


2. Найбільший місто в світі

четвер, 29 вересня 2016 р.

Сірчаний вулкан - Кава-Іджен



Кава-Іджен ("кава" з індонезійської - "кратер") - без перебільшення є чудом світу. Він знаходиться на сході Індонезійського острова Ява, висота 2386 метрів над рівнем моря, діючий, в кратері в оточенні сірих стні знаходиться яблучно-зелене кислотне озеро, над поверхнею якого тягнуться сірчисті шлейфи, а по одній зі стінок вириваються з-під землі досить потужні фумароли. По берегах навколо чорних отворів, що нагадують розкриті зеви чудовиськ, відливають золотом валики сірки. Такі ж отвори існують в дні озера, тому його температура на поверхні складає 60°C, а в глибині - понад 200°C: озеро Іджена заповнено не водою, а сумішшю сірчаної та соляної кислот.

пʼятниця, 19 серпня 2016 р.

Сахара - пустеля?
Сахара стала пустелею відносно нещодавно - близько 2700 років тому в результаті дуже повільної еволюції клімату. А 6000 років тому - приблизно тоді ж, коли виникла староєгипетська держава - в Сахарі росли дерева і було багато озер.
На жаль, ця проблема опустыневания стає актуальною у зв'язку з глобальною проблемою потепління. Прогнози із цього приводу досить песимістичні. Зокрема, опустыневание загрожує Амазонии. На цьому грунті зникають зелені легені нашої планети. На жаль, світова спільнота не могла виробити нового усеосяжного документу, сприяючого пониженню антропогенної дії на природу. Про це свідчить нульовий ефект наради керівників більшості країн світу, що відбувся в 2009 році в Копенгагені.
Цікавий факт. У пустелі Сахара одного разу - 18 лютого 1979г. - ЙШОВ СНІГ!

пʼятниця, 5 серпня 2016 р.

Де знаходиться озеро-асфальт?
На острові Тринідад є озеро Пич-Лейк, що складається з чистого рідкого асфальту. Це найбільший у світі резервуар подібного роду. За прогнозами, при поточному рівні здобичі озеро буде поновлюваним джерелом асфальту упродовж 400 років. Інші подібні озера є у Венесуелі і Каліфорнії.

неділя, 31 липня 2016 р.

Наступ похолодання передбачають учені Японії та Росії , висловлюючи своє припущення , що воно може настати в 2055 і триватиме 200 років. На думку фахівців , для цього є всі підстави.
Температура, яка  поступово знижується, призведе до настання аномальних морозів . Деяке зниження сонячної активності, що спостерігається в останні роки  , є однією з першопричин  глобального похолодання .
Другою причиною , що сприяє такому положенню , є неухильно остигаючі верхні шари океанів.  

субота, 30 липня 2016 р.

Цікаві факти з географії
Повна назва Лос-Анджелес є  "Ель-Пуебло-де Нуестра Сеньйора ла Рейна де лос Анджелес де Порсіункула" і може бути скорочена до 3,63% від оригінального розміру: "LA". 

На найбільшій кількості мов розмовляє населення Африки - число африканських мов перевищує дві тисячі. Найрідкісніша з них - мова бікья. На цій мові в 1998 році розмовляла лише одна 87-річна бабуся з села на кордоні між Камеруном і Нігерією. 

четвер, 28 липня 2016 р.

Трістан да Кунья – острів, розташований в південній частині Атлантичного океану, є самим віддаленим на Землі жилим місцем. Від африканських берегів його відділяє близько 2800 кілометрів від узбережжя Південної Америки – 3360, а острів Святої Олени, де знаходиться найближчий населений пункт, що знаходиться «всього» у 2160 кілометрів. Трістан да Кунья отримав свою назву на честь португальського мореплавця, якого вважають відкривачем острова.

четвер, 16 червня 2016 р.


Феномен Ель-Ніньо, що загрожує Південній Америці небезпечними ураганами, повенями і зсувами, призвів до несподіваного явища в пустелі Атакама на узбережжі Чилі. Найпосушливіше місце на планеті вдруге за рік покрилося яскравим квітковим покровом.
Пустеля Атакама вважається найсухішою на Землі. На її території дощ випадає раз на кілька десятків років. Рівнинна частина пустелі практично позбавлена живих організмів, зустрічаються тільки лишайники, синьо-зелені водорості та дрібні кактуси.

середа, 1 червня 2016 р.

Червень

1 червня – 1831 року — англійський дослідник Джеймс Кларк Росс виявив місце Північного магнітного полюсу
3 червня - 1726 року — народився Джеймс Гаттон, шотладський вчений, засновник сучасної геології (помер 26.03.1797)
4 червня 1923 року - помер Анучин Дмитро Миколайович, російський вчений - географ, антрополог, етнограф і археолог
6 червня 1868 року - народився Роберт Скотт - видатний дослідник Антарктиди, національний герой Великобританії
7 червня 1775 року - Сполучені Колонії змінили свою назву на Сполучені Штати
11 червня 1910 року — народився Жак-Ів Кусто, французький океанограф та винахідник
18 червня 1928 року — помер Руаль Амундсен (Roald Engebreth Gravning Amundsen) (нар. 1872), норвезький полярний дослідник, мандрівник та першовідкривач, який першим досяг Північного полюсу.
19 червня 240 року до н. е. — Грецький учений Ератосфен Кіренський уперше обчислив радіус Землі.
24 червня 1497 року — перша задокументована згадка про відвідання європейцем Північної Америки: дослідник Джон Кабот (італієць за походженням Джованні Кабото) висадився на території, відомій сьогодні як Ньюфаундленд, і проголосив її власністю англійського короля Генріха VII
30 червня 1908 року — у Східному Сибіру в басейні річки Підкам'яна Тунгуска впав та вибухнув так званий «Тунгуський метеорит».

вівторок, 17 травня 2016 р.

14 травня 2016 року учні та педагоги нашої гімназії відвідали острів Хортиця.
Острів Хортиця, наче те євшан-зілля для українців. Він нагадує про їх корені, береже могили предків і згадки про старі подвиги. У 2011 році, тут, на Хортиці, простий рибалка витягнув з води меча. Старовинна знахідка виявилась історичним артефактом, тисячолітньою розкішною зброєю, яку викували у верхів'ях Рейну. Багато істориків вважають, що цей меч належав Святославу Завойовнику в його останній битві, яка, до речі, відбулася саме на острові Хортиця. Тому знаково, що меч знайшли саме зараз.
Більш детально про острів можна дізнатися тут

7  ЧУДЕС УКРАЇНИ

7 Чудес України
7 Чудес України|Хотинська фортеця
       За підсумками соціальних опитувань та голосувань 21 серпня 2007 року було обрано «7 чудес України», а точніше історико-архітектурних пам’яток України.

понеділок, 16 травня 2016 р.

Результат пошуку зображень за запитом "географія"Географія символів

      Частини світу:
Азія - "жовтий" континент
Африка - "чорний" континент
Антарктида - "холодильник" Землі
   Азія
Велика китайська рівнина - рисове поле Азії
Гори Памір - "дах Світу"
Республіка Корея, Гонконг, Сінгапур, Тайвань, Таїланд, Малайзія - "азіатські тигри" (або "дракони")
Стик кордонів М'янми, Лаосу і Таїланду - "золотий трикутник"
Сінгапур - місто лева
      Африка
Аддіс-Абеба (Ефіопія, Африка) - місто "вічної весни"
Півострів Сомалі - африканський "ріг"
Результат пошуку зображень за запитом "знак оклику картинка"105 цікавинок:
країни та народи, культура, тварини, люди

КРАЇНИ І НАРОДИ

1. Прапор Аляски створив 13-річний хлопчик .
2. Військова честь у жодній країні не віддається лівою рукою .
3. Міжнародний телефонний код Антарктиди - 672.
4. Капітан Кyк був першою людиною, чия нога ступила на всі континенти Землі, крім Антарктиди .
5. Західноафриканське плем'я «матами» грає у футбол людським черепом.
Результат пошуку зображень за запитом "знак оклику картинка"20 ТЕХНОЛОГІЙ,   ЯКІ ЗМІНЯТЬ НАШ СВІТ

У середині минулого століття переважала думка, що, використовуючи свої суто специфічні засоби і методи, географія може досить глибоко зрозуміти закони розвитку природного середовища, не звертаючись до проблем людства. Але часи змінилися, суспільство стало усвідомлювати, що воно живе в природі, є її часткою і, праг­нучи навколишній світ змінити на краще, змінює, часом невпізнан­но. Людина в прагненні змін на краще заміщує природні елементи і об'єкти штучними, надаючи їм нових якостей, які природа не в змозі задовольнити. Практично уже не існує природних ландшафтів. Вони змінюються природно-технічними системами. Технології, які були прогресивними ще декілька років тому, відмирають, або від них відмовляються і створюють нові. Процес, який ми називаємо НТР, став перманентним, тобто постійним, неперервним, його не можна, принаймні сьогодні, обмежити відтинком часу і поставити крапку. Завдяки глобалізації, цей процес дуже швидко поширюється світом і кардинально змінює міжнародний географічний поділ праці.
Пропонуємо Вашій увазі бюлетень Массачусетського технологічного інституту, де згада­но 10 технологій, які вже незабаром можуть вплинути на розвиток цивілізації.

четвер, 12 травня 2016 р.

Загадкові місця нашої планети
1Бермудський трикутник в Атлантичному океані (південний край п-ва Флорида - острів Пуерто – Рік -Бермудські о-ви) (таємниче зникнення цілого ряду кораблів і літаків).

2. Стоунхендж в Англії (колосальні мегаліти)

3. Річка Підкам'яна Тунгуска в Східному Сибірі: Тунгуський  метеорит.

середа, 4 травня 2016 р.

Географічний календар 
ТРАВЕНЬ
1498 – португальська  експедиція  Васко  да  Гами  досягла  берегів  Індії.  Так  завершились  пошуки  європейцями  морського  шляху  навколо  Африки  до  багатої  країни.

четвер, 28 квітня 2016 р.

Рожева вода Сивашу є залишками стародавнього Лемурійського моря

Тільки у двох місцях земної кулі існують унікальні «мертві» озера. Одне з них розташоване у Ізраїлі. А другим природа щедро нагородила Херсонщину. Люди ще два віки тому помітили, що грязі озера Сиваш мають цілющі властивості. 1969 року військовий вантажний літак упав у одну з бухт Сиваської затоки в Херсонської області. Аварія спричинила пробивання товстого шару багнюки лиману.

вівторок, 26 квітня 2016 р.

   
 26 квітня 1986 року о 1-23-44 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.
ПУСТЕЛІ СВІТУ ЗБІЛЬШУЮТЬ СВОЇ ПЛОЩІ

Згідно з даними досліджень, проведених експертами ООН, до 2030 р. третину суходолу світу займатимуть пустелі. На цих територіях мешкатимуть близько 2 млрд. чоловік. В умовах гло­бального потепління опустелення є ще більш загрозливим яви­щем ніж підняття рівня Світового океану, - твердять експерти. Економічні збитки заподіяні щорічним наступом пустель уже сьогодні оцінюються в 42 млрд. доларів. Передусім це обер­неться скороченням сільськогосподарських земель. На межі вимирання нині перебувають понад 2 тис. видів рослин. Пере­селення в найближчі роки загрожує майже 50 мли людей. У перспективі загроза переселення торкнеться близько 140 країн світу. Серед проблемних регіонів - країни Африки, Централь­ної Азії та Китай.

неділя, 24 квітня 2016 р.


24 квітня - Всесвітній день поріднених містУ загальній складності це свято відзначають більш 3500 міст світу. Вони офіційно зареєстровані у Всесвітній федерації як міста-побратими. Всесвітній день поріднених міст традиційно відзначається в останню неділю квітня. Засноване свято Всесвітньою федерацією поріднених міст ще в 1957 році. Ця федерація є неурядовою структурою, яка займається зміцненням культурних зв'язків між містами, що знаходяться в різних країнах.
Міжнародний День ДНК
Міжнародний День ДНК встановлено на честь виходу 25 квітня 1953 року британського журналу «Nature», в якому була опублікована невелика стаття вчених з Кембриджу англійця Френсіса Кріка та американця Джеймса Уотсона під назвою «Молекулярна структура нуклеїнових кислот» та відкриттю подвійної спіралі ДНК.

пʼятниця, 22 квітня 2016 р.


Нам є чим пишатися
Наша Україна володіє чудовою природою. Є в ній і моря, і ліси, і гори. Багата вона на флору (приблизно 16 000 видів рослин), і фауну (понад 44800 видів тварин).

Є в ній багато цікавого і неймовірного, що завжди привертає увагу людини:

Ми - найбільша країна Європи

Країна, що займає 0,41% світової території суші, в якій проживає 0,85% населення планети і яка приносить 0,20% світового валового національного продукту. Країна, на території якої зосереджена чверть всіх запасів чорнозему на Землі.

Країна, яка входить до трійки найбільших постачальників ячменю, є одним з найпотужніших виробників зерна і разом з Францією, Німеччиною і США є одним з найбільших виробників цукрових буряків.
Наша країна входить в сімку найбільших у світі виробників рослинної олії, свинини, цукру і картоплі. Сотні видатних українців були і залишаються творцями світовій історії. Художники і вчені, політики і композитори, актори та письменники - всі вони дають нам можливість за кордоном або у себе вдома з гордістю сказати: «Я - українець».

четвер, 21 квітня 2016 р.

Найпівденніша культова споруда у світі - українська

Найпівденніша культова споруда у світі є українською.
У 2011 році на українській антарктичній станції Академік Вернадський було зведено Капличку святого рівноапостольного князя Володимира. Освятив її архієпископ Львівський і Галицький Августин.
Церква Святої Трійці на російській станції "Беллінсгаузен" та Капличка святого Іоана Рильського на болгарській станції "Святий Климент Охридський" розташовані північніше.



Географія, як, певно, й будь-яка класична наука, володіє силою-силенною байок, цікавих оповідань та анекдотів з життя географів. Ось деякі з них:

1.
Є три стадії деградації географів:
1). Коли вони працюють за фахом.
2) Коли вони викладають географію.
3) Коли вони видають методички про те, як викладати географію.
Ода географії
Лунає хай географам хвала.
Від них у школі користь немала.
Що ж, географія — наука не проста.
Ти маєш знати села і міста,
Рівнини, гори, ріки та моря...
Багато ще — вас запевняю я:
І як природу треба берегти;
Де водяться, чим живляться кити;
Де добувають золото, графіт;
Як відрізнити мармур та граніт;
І з чого сталь отримав сталевар;
Скільки зерна молотять на гектар;
Які народи в Африці живуть;
Чому багато німці пива п'ють...
Ще сто разів "Чому?", "Коли?", і "Де?"
На всі географ відповідь знайде.

середа, 20 квітня 2016 р.

26 квітня - Міжнародний день пам’яті Чорнобиля


26 квітня в Україні День чорнобильської трагедії. У Білорусі також відзначають День Чорнобильської трагедії. У Росії День пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах.
Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

Український день навколишнього середовища

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98.
Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.
Спочатку свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.
Цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) - Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.


В 2016 році Український День навколишнього середовища припадає на 16 квітня.

вівторок, 19 квітня 2016 р.

22 квітня - День Землі


Починаючи з 2010-го року в наших календарях на міжнародному рівні з’явився знаковий День - Всесвітній день Землі, який відзначається 22-го квітня.

Географічний календар КВІТЕНЬ

4 квітня 1581 року — англійський пірат і адмірал Френсіс Дрейк завершив кругосвітню подорож.

13 цікавих фактів про "Титанік"

1. Теоретично "Титанік" був непотоплюваний, тому власники вирішили заощадити на шлюпках і розширити корисний простір. Корабель був обладнаний тільки 20 рятувальними шлюпками із загальною місткістю 1178 чоловік, тобто на половину пасажирів.

2. Судно було розділене на 16 водонепроникних відсіків, які у разі розгерметизації блокувалися впродовж 25 секунд, оберігаючи судно від затоплення. "Титанік" був побудований так, що міг залишатися на плаву при затопленні будь-кому двох з його 16 водонепроникних відсіків, будь-кому трьох з перших п'яти відсіків, або ж усіх перших чотирьох відсіків. Дослідники припускають, що айсберг пропоров відразу не менше шести відсіків, що привело до загибелі судна.

Країни світу в цифрах

Країни світу в цифрах

Цікаві факти з географії

 1. Королівство Тонгу - єдина монархія в Океанії.
2. Транссибірська магістраль перетинає рівно 3901 міст.
3. До складу архіпелагу Філіппіни входить 7107 островів. 
4. На прапорі Ірану 22 рази повторений напис "Аллах акбар".
5. 7 найбільших країн світу (Росія, Канада, США, Китай, Австралія, Бразилія і Аргентина) займають половину усього суходолу планети.

Цікаві факти про воду






1. Вода - найбільш проста і звична речовина на планеті.Але в той же час вода таїть в собі безліч загадок. Її досі продовжують досліджувати вчені, знаходячи все більше цікавих фактів… 

2. На нашій планеті вода це основа життя. Всі живі істоти і рослини складаються з води: тварини - на 75%, риби - на 75%,медузи - на 99%, картопля - на 76%, яблука - на 85%, помідори- на 90%, огірки - на 95%.