Звичайно ж, на ньому ростуть не бублики й буханці. Золотаво-зелені плоди цього дерева з родини шовковицевих важать до 20 кг, а на смак нагадують скоріше картоплю, ніж хліб, оскільки містять багато крохмалю. Хлібне дерево росте в тропіках, де рятує від голоду бідних жителів Індії та Малайзії, які не в спромозі купити собі справжній хліб. Плоди варять, смажать, рідше – їдять сирими. Випічку з нього роблять так: коричневий м’якуш, що вже почав бродити, розтирають у дерев’яних коритах, додають воду, кокосове масло та, загорнувши у свіже листя, готують на камінні або в печі.
Планета Земля сповнена дивовижних географічних і геологічних таємниць і парадоксальностей. Насправді їх настільки багато, що ми навряд чи зможемо розкрити всі секрети, які таїть природа. Ось найбільш незвичайні і деколи дивні факти, стосуються географії, геології і землі.
1. Найкоротша назва місцевості...
Цікаві факти про Карпати
Найвище розташований населений пункт – село Випчина Чернівецької області розташований на висоті 1100 м над р.м.
Найбільш високогірне місто – Рахів. Середня його висота становить 820 м над р.м. Цьому місту належить ще один рекорд – найбільший перепад висоти між вулицями – 600 м: від найнижчої (400 м) до найвищої 1000 м.
Найбільш високогірне місто – Рахів. Середня його висота становить 820 м над р.м. Цьому місту належить ще один рекорд – найбільший перепад висоти між вулицями – 600 м: від найнижчої (400 м) до найвищої 1000 м.
Цікаві факти про атмосферу
А ви знали, що атмосфера земної кулі становить 5000000000000 300 більярдів (5300000000 000 000) тонн? Щоб простіше було зрозуміти це неймовірне число, слід його пояснити на прикладі. Такий вантаж можливо було б перевести з Києва до Львова тільки за 4 мільярди років, за умови, що вантаж перевозився б на поїзді, у якого 100 вагонів, а шлях одного поїзда становив 10 год.
Дещо про воду...
- В даний момент 70 % поверхні Землі покриті водою , а придатний до вживання тільки 1 % цієї води.
• 46 % всієї води Землі знаходиться в Тихому океані , в Атлантичному - 23,9 , в Індійському - 20,3 , а в Північному Льодовитому - 3,7%.
А ви знали це про рослини?
Деякі дерева спілкуються між собою , використовуючи хімічні речовини. Якщо жук нападає на якесь дерево , воно виділяє в повітря речовини , які підказують іншим деревам в окрузі , щоб ті теж випустили отруту і відлякали тим самим від себе жуків.
Немає коментарів:
Дописати коментар